SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Agama Brodata
Autor Wiadomość
kwzelo 

Wysłany: 17 Kwiecień 2012, 05:30   

Ja nie widzę na żadnym z załączonych zdjęć aby w terrarium była świetlówka emitująca promienie UVB, a agamy brodate potrzebują UVB 10%. Zapewne zmiany kostne wywołane właśnie brakiem UVB które jest dla agam jak dla nas cyjanek :) Nie ma co się dziwić że padła tak szybko, skoro nie miała warunków do prawidłowego rozwoju. Na zdjęciach widać, pogłębiającą się krzywicę. Co zdjęcie to garb i wykrzywienie kręgosłupa coraz większe. Ze zdjęć z 18 sierpnia 2009 również widać odwodnienie organizmu gada, agamy nie piją stojącej wody, na zdjęciach wodospadu nie widzę ani innego sprzętu który pomógł by agamie dostrzec wodę, również żarówki halogenowe ustawione zbyt nisko co mogło się przyczynić do odwodnienia. Agamy to bardzo miłe, inteligentne i zaskakujące zwierzęta, warte dobrego traktowania i przyswajania wiedzy na ich temat! Ogólnie przykro mi, że ludzie kupują zwierzaki bo im się podobają, a nie mają podstawowej wiedzy na temat tego co hodują...
Zamieszczam zdjęcia moich agam z przed paru lat, niestety zmuszony byłem je sprzedać.

By kwzelo at 2012-04-16

By kwzelo at 2012-04-16

Agnieszka 
:)

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 20 Kwiecień 2012, 17:24   

Świetne! Masz rację, bez sensu kupować zwierzę o którym totalnie nic się nie wie. Fajne te gadzinki, ale nie pozwoliłam swojemu małemu na agamę, bo to nie zabawka...

Odpowiedz do tematu