SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Nesaea crassicaulis- (Nesaea grubołodygowa)
Autor Wiadomość
marho760816 
powrót po 25 latach

Wysłany: 3 Grudzień 2012, 20:25   Nesaea crassicaulis- (Nesaea grubołodygowa)

Około 2 tyg. temu kupiłem w Kameleonie przepiękną roślinę która wg. jednego ze sprzedawców miała być Ammanią Gracilis. Dzisiaj dzięki jednemu z użytkowników naszego forum ( tutaj pozdrawiam Leszka Lewkowskiego) dowiedziałem się że to nie jest Ammania tylko Neasea. No cóż, szkoda tylko że takie błędy w największym sklepie w naszym regionie.
Nigdzie nie mogę znaleźć głębszych informacji na temat tej rośliny. Może ktoś z Was miał doświadczenie w uprawie? U mnie ta roślina w zasadzie nie chce rosnąć.

Fotka znaleziona w necie. Moja tak wyglądała tylko na początku. Teraz ma o wiele mniejsze i nie tak czerwone liście. U mnie urosła około 1 cm przez 2 tyg.

marho760816 
powrót po 25 latach

Wysłany: 3 Grudzień 2012, 21:46   

No tak tyle że ja nawożę NPK solami.

Aleksandra 
Aleksandra

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 5 Luty 2016, 22:10   

Ja miałam neseę kupioną co prawda w innym sklepie piękną,czerwoną i w końcu końców wywaliłam wszystkie.Rosła słabo,zaczęła się garbić,krzywić,miała pełno odrostów bocznych a liście brunatno-zielone i z czerwienią już nie miała nic wspólnego.Wszędzie w opisach jest iż to roślina łatwa w uprawie i nie wymagająca...hmmmmmm,u mnie moim zdaniem miała dobre warunki i oświetleniowe i podłożowo-żywieniowe.Chyba zostanie dla mnie zagadką co się zadziało.Dodam,że dałam jej 5 miesięcy w moim akwarium i nic się nie zmieniało mam gdzieś zdjęcia jak wyglądała po tych miesiącach a tuż po kupnie.

Odpowiedz do tematu