SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Tarło - bojowniki britvictango
Autor Wiadomość
britvictango 

Wysłany: 30 Styczeń 2016, 08:32   

Tadam, maluszki ok 35 godz od momentu złożenia ikry pilnie strzeżone przez troskliwego tatusia:

Samiec podczas opieki nie interesuje się jedzeniem - pogardził nawet sercem drobiowym ;)

britvictango 

Wysłany: 29 Luty 2016, 10:45   

Minął miesiąc od pojawienia się moich maluszków.
Przez pierwszy tydzień karmione kilka razy dziennie mlekiem w proszku i rozbełtanym ugotowanym żółtkiem kurzym. W międzyczasie dozywiały się pierwotniakami z roślin i wody ze starego akwa. W drugim tyg tylko żółtko, pod koniec 2-go tygodnia próbowałem podawać roztarte serce drobiowe ale niechętnie maluchy je jadły.
Na początku 3-go tygodnia zacząłem podawać 3 razy dziennie nicienie mikro, pod koniec 3-go tyg podałem roztarte serce drobiowe - zaczęły ładnie jeść, choć z łapaniem miały problemy, ale zbierały z dna. Zacząłem też podawać suchy mikrovit.
W chwili obecnej karmię 3 razy dziennie, głównie nicieniami mikro, choć serce i mikrovit też podaję.
2 dni temu powędrowały do większego zbiornika - naliczyłem 164szt, co uważam za super wynik jak na moje mega amatorskie warunki.

britvictango 

Wysłany: 8 Marzec 2016, 18:01   

6 tyg maluchy moje już mają, i kolorów dostawać poczęły :) Jednakoż ku uciesze i smutek wielki że taka różnica w wielkości wystąpiła - najmniejsze wyglądają jakby tydzień albo 2 miały, największy zaś ponad 1cm ma. Po przeniesieniu do większego zbiornika 2 padły - tyle zauważyłem więc 160 szt jeszcze powinno pływać :rotfl:
Jakieś 80% maluchów wydaje się być biało jasnobłękitna z czerwonawym namaszczeniem na płetwach, niektóre w całości chyba będą miały czerwonawe płetwy.

Oto i one:

I największy, zdecydowanie samczyk

Bert 

Wysłany: 8 Marzec 2016, 20:53   

Zadziałały tu pewnie inhibitory wzrostu. Teraz dobrze by było je trochę po selekcjonować i oddzielić najmniejsze od największych. Te drugie zaczną ganiać mniejsze i różnica między zacznie się powiększać ( do całkowitego wyniszczenia ).
Czym obecnie karmisz?

Aleksandra 
Aleksandra

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 8 Marzec 2016, 21:06   

Gratuluje pięknych maluszków! :ok:

britvictango 

Wysłany: 8 Marzec 2016, 21:07   

Inhibitory pewnie działają pomimo regularnych podmian wody.
Odłowić niebardzo mam gdzie bo i tak szanowna małżonka codziennie mi wypomina 3 zbiorniki ... twierdząc że cierpię na brak zainteresowania nią ..... ;)
Obecnie podstawą karmienia są nicienie mikro - podaję 2x dziennie, dodatkowo na 3 raz albo mikrovit basic albo roztarte serce drobiowe.
Będę stopniowo przechodził z nicieni mikro na serce drobiowe, suche karmy, może dżdżownice? Myślę też o krewetkach rozcieranych ...
Do ochotki mam awers bowiem dwukrotnie przez ochotkę w ub roku traciłem ryby w ogólnym zbiorniku.

Alekasndro, dzięki :)

Bert 

Wysłany: 8 Marzec 2016, 21:21   

Możesz podawać też cyclop mrożony, doniczkowiec. Ja rozcieram tubifex.
W kompostownikach w ziemi między innymi robaczkami pojawiają się cienkie, długie, białe robaczki. Są to wazonkowce, które można posiekać i z powodzeniem podać rybkom.

pzadykowicz 
Przemek

Wysłany: 15 Marzec 2016, 18:24   

Po 6 tygodniach 160 maluchów to porządny wynik. Lada dzień będzie widać płeć. Wiesz już co robić z młodocianymi samcami?

britvictango 

Wysłany: 17 Marzec 2016, 06:45   

Pomysłu nie mam, nie mam też możliwości separowania pojedynczo. Na pewno w najbliższym czasie odłowię ok 20 większych szt do oddzielnego zbiornika bo zaczynają 'szturać' te najmniejsze.
Większość jest +- tej samej wielkości i jest spokojnie w zbiorniku.
W międzyczasie kilka szt padło, ale tych średnich.
Obecnie karmione na przemian nicieniami mikro, suchym Mikrovit'em basic, oczlikiem mrożonym i sercem drobiowym.
Ostatnia podmiana wody 4 dni temu - 50%. Dziś albo jutro znów podmiana.
No i znów trzeba będzie szanownej M tłumaczyć że muszę mieć kolejne akwa na młode .... :hyhy:

Odpowiedz do tematu