SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
PILNE - spocona grzałka
Autor Wiadomość
bakteria71 

Wysłany: 3 Październik 2016, 20:33   PILNE - spocona grzałka

Witam znów. Kupiłam dziś grzałkę 200W Thermo Plus Diversa. Pobyła jakieś 4h w akwarium niepodłączona (zapomniałam o przedłużaczu), a teraz, jakieś pół godziny po podłączeniu grzałka się spocila od środka. Odłączyć i jutro reklamować czy to normalne? Pilnie proszę o pomoc.

Aleksandra 
Aleksandra

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 3 Październik 2016, 20:44   

To nie jest normalne. W środku nie powinno być wilgoci ;)

adams2121 
adams

Wysłany: 4 Październik 2016, 11:23   

Jeśli jest nowa - reklamuj
Napiszę przewrotnie - mam eheim jagera już z rok spoconego na prawie 22 miesiące - brak jakichkolwiek problemów , grzałka działa i ma jeszcze gwarancję .

bakteria71 

Wysłany: 4 Październik 2016, 16:14   

Jest nowa - zakupiona wczoraj. Póki co grzeje w porządku. Tj. o stopień niżej niż na termostacie, ale nie przegrzewa, nie trzeszczy, nie piszczy, nie wybucha :) . Wilgoć (kropelki u samego dołu grzałki, poniżej spiralek) przeszła w malutki jakby nalot pary, czyli tak trochę jakby się osuszyło. Różnica - jak się okazało - między włączoną a wyłączoną grzałką to 2-3*C, a więc nie tak wiele w razie wyłączenia się grzałki. Rozumiem, że w najlepszym razie będzie działać i tyle. A co w najgorszym? Jakie jest ryzyko z takiego zawilgotnienia poza "wyłączeniem się"?

adams2121 
adams

Wysłany: 5 Październik 2016, 05:04   

Ugotowanie ryb wchodzi w grę, pęknięcie grzałki - nie chce pisać czarnych scenariuszy - jak jest nowa wymień .

piterlastar 
140l

Wysłany: 1 Luty 2017, 18:09   

Odswiezam temat, moja grzalka 150w byla zaparowana i zalana woda od srodka, doslownie.. Kiedy wyjalem grzalke z akwarium to widac bylo jak przelewa sie w niej woda. Dlugo nie czekajac wyrzucilem grzalke i zamowilem nowa. Po wlozeniu nowej 200w grzalki zapalila sie czerwona lampka i grzalka po kilku minutach zaparowala miedzy wskaznikiem temp, a drutami grzalki, tylko w tym miejscu. Mam taki niefart, czy to normalne? Dodam, ze obie byly sprawne. Pierwsza jak i druga utrzymywala odpowiednia temperature. Reklamowac nowa?

bakteria71 

Wysłany: 3 Marzec 2017, 20:53   

piterlastar, akurat ja Ci nie doradzę. Mimo lekkich obaw zostawiłam jednak tą moją grzałkę, wszystko ładnie obeschło, mimo odłączania do podmian wody więcej się nie spociła i działa bez zarzutu. No, może oszukuje o 1*C. Ale w niej wilgoć była na samym dole. W Twoim przypadku przy pierwszej chyba najbardziej bym się bała jakiegoś zwarcia.Co do drugiej - skoro jest nowa, to ją reklamuj. Jak miałam 50W w małym akwa, to 3 lata chodziła bez najmniejszych zastrzeżeń, suchutka z idealnie wyregulowaną temperaturą (rozsadziłam ją sama po podmianie, na którą ową grzałkę zapomniałam odłączyć...). Post umieszczałeś dawno. Czy coś się działo od tamtej pory?

Odpowiedz do tematu