SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
akwarium na zamówienie
Autor Wiadomość
ras13 

Wysłany: 4 Grudzień 2010, 15:33   

Co do olczaka to powiedziano mi, że mogą mi przygpotować 375 na połowe lutego, a co do ceny kazali mi przyjechać na miejsce. Biorąc pod uwagę szklarza z Kolna, który sobie policzył 470zł za akwa doliczając transport myśle, że najlepiej będzie wziaść z auchana za 600zł. Bo coraz mniej ufam szklarzom czytając fora.

apropo Kolna. Tutaj bardzo ciekawa oferta akwarii opti white, z tym że tych mniejszych.
http://www.akwaria.biz/promo.html

wnora1 

Wysłany: 4 Grudzień 2010, 20:27   

Tak, ale hurtowao, kawałki cięte przez maszyny i robią to ludzie w sumie z wypracowanym doświadczeniem, no i masz gwarancje

woytek 
2012

Wysłany: 4 Grudzień 2010, 20:51   

wnora1 napisał/a:
masz gwarancje
u szklarza masz tez gwarancje i kilka zlotowek w kielni ;)

78yanke 
Krzysiek

Wysłany: 4 Grudzień 2010, 21:27   

Jeszcze nie słyszałem o akwariach klejonych maszynowo :)
Cięcie szkła i owszem i jak nabardziej wskazane ale klejenie wyłączeni ręcznie ze względu na jakość spoiny :) Maszyna nie widzi czy gdzieś nie zawieruszył się bąbel powietrza :)

Przy najbliższej okazji zrobię zdjęcie akwarium klejonego przez Aquamedic i dla porównania zrobię kilka fotek akwariów od Olczaka oraz zdjęcie mojego baniaka - podobno klejony przez pana z Kolna :)

Każdy oceni sam.

Co do gwarancji - jest na każdy kupowany czy to u rzemieślnika czy masowo robiony produkt.
Widziałem wymianę sztuka za sztukę akwarium aquaela w sklepie w auchanie i wykonywanie poprawki poprawki :) przez Olczaka :D

78yanke 
Krzysiek

Wysłany: 4 Grudzień 2010, 23:37   

Napisalem ze nie slyszalem o takich akwariach co nie znaczy ze ich nie ma. Wole jednak reczna robote. Jak ktos wlozy w robote troche serca. Na YT sa filmiki z bodajrze Ukraincem ktory klei baniaki jak robot.

Adamski 
Adam

Wysłany: 5 Grudzień 2010, 10:04   

Jakiej grubości musiałoby być szkło do akwa 100x40x40 lub 100x40x45 aby nie było trzeba wklejać wzmocnień?

Drut_84 
Piotrek

Wysłany: 5 Grudzień 2010, 11:50   

ras13, jak interesują Cię większe pojemności to na Allegro można trafić na dobre okazje.
NP.
375l http://allegro.pl/akwariu...1336737634.html
450l http://allegro.pl/akwariu...1349617120.html

78yanke 
Krzysiek

Wysłany: 5 Grudzień 2010, 12:56   

Adamski, szkło co najmniej 10 na 8 bym się bał

kropek1234 

Wysłany: 5 Grudzień 2010, 15:28   

Uhuhu widzę temat aż wrze :hyhy:
Sam mam akwarium od Olczaka. Mam kilka drobnych zastrzeżeń co do roboty ... . Nie to żeby ciekło czy coś, ale za taką kasę liczyłem na lepszą robotę. Akwarium 240l (120x40x50) Standard :) Kosztowało mnie chyba ponad 350zł :szok: Co prawda szybka 10mm. Nie ma wzmocnień i już 3 rok nie widzę żadnych "problemów" i oby tak zostało. Jednak uważam że za taką kasę zbiornik powinien być lepiej sklejony ... . Ale jak to bywa, człowiek napalony, podjarany nie widział niedociągnieć :) A teraz po prostu bym tego nie przyjął.

Adamski 
Adam

Wysłany: 5 Grudzień 2010, 17:43   

Chyba będę musiał wykonać parę telefonów po szklarzach i spytać jakiej grubości szkło zalecają do mego akwa. Dużo osób poleca kolesia z Kolna więc przyłączę się do pytania pkpkpk
Cytat:
Czy to ten?

"Akwarium" Zakład Szklarski Izabela Fankulewska
Kolno, woj. podlaskie, kod 18-500
Ulica: Witosa 21
Telefon: 606875137

Czy może ten:
ras13 napisał/a:
apropo Kolna. Tutaj bardzo ciekawa oferta akwarii opti white, z tym że tych mniejszych.
http://www.akwaria.biz/promo.html

Akurat w okolicy Kolna mam teściów więc raczej tam zamówię baniak, zwłaszcza po tym co przeczytałem o Olczaku. Połączę przyjemne (przywiezienie akwa) z pożytecznym (odwiedziny u teśćia :hyhy: ).

chimek 
chimek

Wysłany: 5 Grudzień 2010, 18:57   

polecam Pana z zakładu szklarskiego mieszczącego się ul Pogodna za sklepem "Lambud"
Jest to starszy uczciwy Pan u którego zamawiałem już wielokrotnie akwaria , czeka się ok tygodnia ale sklejone i oszlifowane perfecto. Ostatnio jak kleił mi 240l musiałem 2 tygodnie czekać bo już skleił po tygodniu ale mi nie wydał bo znalazł mikro bombelka w silikonie co tylko zwieksza jego profesjonalne podejscie do tematu. Oczywiście wzmocnienia poprzeczne i łaczniki to norma. Daje gwarancję na swój produkt.

sq4avs 

Wysłany: 5 Grudzień 2010, 20:12   

Ja też jestem z Kolna i czasem bywam ;-)

grzwer 
Podwodny farmer

Wysłany: 6 Grudzień 2010, 21:40   

Ja dziś odebrałem akwarium od Olczaka, sklejone tak, że pożal się Boże :zalamany: . Po ogromnych problemach z samą realizacją zamówienia [czekałem ponad miesiąc] jakość wykonania jest fatalna, wszędzie wiszące "gluty" z silikonu, sklejone jest strasznie nierówno, jeden róg [przedni] nie jest tak naprawdę rogiem - żadna z 3 szyb nie zbiega się w tym samym punkcie, różnice wynoszą 3-4 mm. Jedyne co jest dobrze zrobione to samo szkło - ładnie wypolerowane, krawędzie ładnie oszlifowane.
Jutro akwarium wraca do szklarza, mam nadzieję, że nie będę musiał czekać kolejnych 4-5 tygodni. :/

Czy ktoś może mi powiedzieć coś więcej o tym szklarzu z Pogodnej? zależy mi na perfekcyjnym wykonaniu, a do Olczaka nie mam już zaufania - uważam że nie są w stanie skleić tego akwarium jak należy.

Czy to o tym mowa:
Ebdar. Zakład szklarski
Pogodna 22

tabacznik 
Snuffer

Wysłany: 7 Grudzień 2010, 00:04   

Hmmm, a dokładnie w którym miejscu na Pogodnej jest ten szklarz na pogodnej? Niby mieszkałem tam pól roku, ale nigdy nie widziałem, żadnego info o szklarzu.

chimek 
chimek

Wysłany: 7 Grudzień 2010, 09:18   

Niestety masz złe informację .Ten starszy Pan z ul Pogodnej przez cały czas miał zakład róg ul. Bema-Pogodna. Teraz przeniósł się ul Pogodna za sklepem meblowym Lambud. Jego dokładność i solidne i uczciwe podejście do klienta pozwala mi stwierdzić że po Nim "nie trzeba będzie poprawiać' aby bylo OK. Zakład jest naprzeciwko plebani Kośicioła po drugiej stronie ul. Pogodnej. Na zyczenie klienta wierci szkło wg potrzeb, super oszlifowane.

Odpowiedz do tematu