SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Serce Wołowe najlepszy pokarm nie tylko dla Dyskowców
Autor Wiadomość
Tristan 
Administrator

Wysłany: 1 Wrzesień 2004, 14:53   Serce Wołowe najlepszy pokarm nie tylko dla Dyskowców

Wcale nie przesadzam, nie tylko dyskowce lubią jeść serce, ale wiele innych ryb np.: skalary, bocje.... Jest to najlepszy pokarm, bo przyzwyczaić można do niego wiele gatunków ryb pielęgnicowatych i nie tylko (widziałem zbrojnika). A dobierając samodzielnie komponenty możemy wpływać realnie na ich jadłospis. A co najważniejsze nie można nie rozważną recepturą ryb potruć, najwyżej nie będą jadły naszego pokarmu. I ilość dodatków, jaką możemy rybom zaserwować jest ogromna od szpinaku i spiruliny (morski glon) do jajek i mielonej słodkiej papryki.
Oto mój pierwszy przepis (dziś radykalnie się zmienił), jaki podpatrzyłem u jednego hodowcy z Warszawy (hodował rasowe głupiki i paletki). Jest bardzo łatwy do zrobienia :D :D :D

1kg serca wołowego wyciąć tłuszcz i ścięgna i raz zmielić przez najmniejsze sitko.
Dodać 1 żółtko, 1 torebkę vibowitu (nie musujący), 8-12 kropel witaminy D3 i jeszcze dwukrotnie zmielić, karmić podając w porcjach wielkość grochu lub troszeczkę większych. Talerz wsadzić w reklamówkę jednorazową a na nią mięso cienką warstwą by łatwo się łamało po zamrożeniu i szybko rozmrażało (to już moje rady :wink: :wink: :wink: ).

Masz problem lub pytania dotyczące forum pisz: tristan@op.pl

EL DYNDA
[Usunięty]

Wysłany: 2 Wrzesień 2004, 23:26   

dodaję jeszcze np. szpinak, a jedzą to u mnie jeszcze mieczyki.

Tristan 
Administrator

Wysłany: 3 Wrzesień 2004, 20:52   

To najlepszy przykład, jak można do dobrego pokarmu przyzwyczaić ryby wszelkiego rodzaju.

slawek
[Usunięty]

Wysłany: 4 Wrzesień 2004, 23:44   

swietne porady! ile czasu w zamrazarce mozemy trzymac tak przygotowany pokarm?

Girek 
Moderator Dzialu Morskiego

Wysłany: 5 Wrzesień 2004, 17:44   

też jestem ciekaw

gienek14 

Wysłany: 13 Wrzesień 2004, 23:55   

ja mam w akwarium duże pielęgnice amerykańskie, karmie je od czasu do czasu sercem wołowym kupionym w normalnym sklepie mięsnym ,pokrojonym w kostkę
jak myślicie czy to dobra karma , czy może im w jakiś sposób zaszkodzić?????????

Tristan 
Administrator

Wysłany: 15 Wrzesień 2004, 20:58   

Nawet kilka miesięcy. Według Unii Europejskiej właściwości mięso (ogólnie) traci po roku.
Można dodawać, oczywiście nie wszystko naraz, szpinak - M, groszek i marchewkę – M, krewetki razem z pancerzykami (oczyszczają kiszki z pozostałości) - M, spirulinę (morski glon), krabowe filety - M, można w ten sposób podawać witaminy, słodką paprykę sypką. Zawsze jednak pokarm musi mieć kolor czerwony. Ze sklepu bardzo odradza, miałem z nimi duże przykrości. Jeśli komuś nie chce się robić ja często sprzedaje znajomym robione przez siebie pokarmy :wink: . Są to moje kombinacje, ale nie są tajemnicą.

M - mrożone

rafal (technic) 
Moderator Rośliny

Wysłany: 14 Październik 2004, 14:10   

jesli ktos by chcial dobry pokarm na bazie serca wolowego i innych roznych dodatkow niech odezwie sie na gg 1723575. przepisu niemoge na forum umiescic bo znajomy prosil zeby nikomu niedawac. Powiem jedno-->ja zrobilem ten pokarm i paletki wsuwaja go az miło patrzec (nie to co mrozonki ze sklepu gdzie 60% to woda i niewiadomo co tam jest).
Podobno rybcie dobrze sie po tym wybarwiają(dodam ze kolor pokarmu jest mocno czerwony) i są chetniejsze do skladanie ikry( sam sie jeszcze o tym nieprzekonalem bo moje rybcie młode sa jeszcze). Zapraszam. rafal_57@interia.pl, gg:1723575

przepis na pokarm dla palet:

2 kg serca wołowego (obrac, bez zył)
1kg serc indyczych (mgą być krewetki surowe 1kg, albo zrobić miks z sercami idnyczymi i krewetkami, jak kto woli, ja robiłem u siebie porcję oddzielnie z krewetkami i oddzielnie z sercami indyczymi)
3 duże czerwone papryki
3 duże marchewki (surowe, nie gotować)
2-3 ząbki czosnku
10 kropel vitaminy d3 (vigantol)
1 saszetka vibovitu
1/3 saszetki czerwonej słodkiej papryki w proszku
1/3 saszetka curry
1-1,5 tabliczki szpinaku (hortex)

Wszystko zmielić przez maszynkę, marchewki wcześniej potarkować. Odstawić wszystko na 3h do lodówki. Nastepnie mrozić na tackach cienkie warstwy. Poporcjować. Zamrozić na kość. Smacznego!

Odpowiedz do tematu