SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: pkpkpk
13 Listopad 2014, 20:13
Bojownik
Autor Wiadomość
Michalek88
[Usunięty]

Wysłany: 25 Styczeń 2005, 16:48   Bojownik

Mam zamiar rozmnarzac bojownika jesli ktos moze mi powiedziec czy musze kupis 2 samiczki i 1 samca czy parke.

Rafal K. 
Moderator działu Literatura

Wysłany: 25 Styczeń 2005, 17:07   

a ja radze kup w antykwarjacie jakąs ksiazkę o aqarystyce i tam napewno bedzie opisane jaka proporcja jak woda i jakie szklo , czym karmic narybek - czyli wszystko co jest potrzebane aby dochowac mlode bojowniki a nie tylko proporcja samcow do samic

Michalek88
[Usunięty]

Wysłany: 25 Styczeń 2005, 17:21   

dobra dziekuje jeszcze 1 pytanko czy jak cos to musze wyjmowac glonojady z aqua tego co mam zamiar bojowniki wsadzac czy moga byc czy ich bojownik nie zabije i czy glonojady nie beda narybku zjadac?? dzieki za odpowiedz papa :)

Wagrzes 
rybka musi pływać

Wysłany: 25 Styczeń 2005, 17:51   

Bojownik buduje gniazdo z piany na powierzchni wody, więc ikrze i narybkowi nic nie grozi ze strony glonojada i odwrotnie.Poza tym samiec go strzeże.Jalie masz akwarium?Jeśli nie duże, to po tarle ( o ile się odbędzie) musisz odłowić samicę.

Michalek88
[Usunięty]

Wysłany: 26 Styczeń 2005, 21:51   

ok dziekuje i mam jeszcze 1 pytanko czym mam karmic male rybki bo tak mysle ze mi sie uda ale nie wiem czym karmoc. Odpisz prosze z gory dziekuje :lol:

Wagrzes 
rybka musi pływać

Wysłany: 26 Styczeń 2005, 22:58   

Pierwotniaki, starte glony lub artemia.
Napisz, czy Ci się udało.

Michalek88
[Usunięty]

Wysłany: 27 Styczeń 2005, 17:30   

naraz samiec gniazdo zaczol budowac ale nie wiem co z tego wyjdzie jak cos to cie bede informowal na bierzaco. To moj 1 gatunek ryb ikrorodnych ktore proboje rozmnozyc. Więc zycz mi szczęscia :P

Michalek88
[Usunięty]

Wysłany: 28 Styczeń 2005, 11:54   

mam jezcze 1 pytanko kiedy poznam ze samiczki bojownikow zloza ikre bo nie mam pojecia kiedy mam je odłowic bo nteraz samiec caly czas je gania i gniazdo jest coraz wiekse jak mozesz to napisz kiedy mam te samiczki odlowic i kiedy poznam z ikre zlozo :?:

Wagrzes 
rybka musi pływać

Wysłany: 28 Styczeń 2005, 12:54   

Teraz samiec gania samice w celu złożenia ikry, czyli pływa za nią i prowokuje do tarła.Tarło wygląda tak, że samiec owija się wokół samicy i jakby wyciskał z nie ikrę.Sam wypuszcza mlecz, zapładniając.Ikra jest lżejsza od wody, więc idzie do góry, a samiec pracowicie umieszcza kazde ziarno w oddzielnym bąblu piany.Po tarle samiec będzie starał się odganiać samicę i pilnować gniazda.Po wylęgu intensywnie napowietrzaj, w czasie tarła i przed, wręcz przeciwnie.

Michalek88
[Usunięty]

Wysłany: 29 Styczeń 2005, 17:50   

tylko ze ja nie wiem kiedy samice odlozyc bo samiec juz je ostro gania i nie wiem czi juz ikre zlozyly jak mozesz to mi odpowiedz bo nie wiem co zrobiec z góry dzieki.

Wagrzes 
rybka musi pływać

Wysłany: 29 Styczeń 2005, 20:58   

Ale czy je odgania, czy próbuje zagpnić pod gniazdo?
Weź lupę i zobacz, czy w pianie jest ikra.Poza tym, jeśli ikra jest złożona, samiec co jakiś czas bierze do pyska i ją wypuszcza.Gdy jej nie ma, to bierze powietrze obok gniazda i robi bąble pod.

Michalek88
[Usunięty]

Wysłany: 29 Styczeń 2005, 21:56   

on wogole nie dopuszcza samiczek do powierzchni nie daje im powietrze zaczerpnac. Powiedz mi kiedy mam je odlowic i kiedy samca. A samiec nie lapie nic do pyska tylko obok gniazda powietrze lyka a samice juz tragicznie wyglodaja cale poobgryzane potem sptrawdze czy jest ikra jak jest to napisz do ciebie. :!:

Michalek88
[Usunięty]

Wysłany: 29 Styczeń 2005, 22:01   

i odganie je strasznie nie wiem co zrobic prosze pomoz mi jek mozesz :!:

Aki
[Usunięty]

Wysłany: 29 Styczeń 2005, 22:13   

Miałem podobny problem... Ikry nie było a samice wycieńczone :( W końcu jedna wyskoczyła :( Ech... to był koniec mojej przygody z bojownikiem.

Wagrzes 
rybka musi pływać

Wysłany: 30 Styczeń 2005, 12:15   

Cytat:
nie daje im powietrze zaczerpnac

Gdyby nie dawał, to by się potopiły.
Cytat:
obok gniazda powietrze lyka

Z tego wniosek, że tarło się nie odbyło.
Cytat:
cale poobgryzane

Odłów samice i spróbuj jeszcze raz, jak je wykurujesz.Niestety tak bywa z labiryntami.Samcowi możwsz postawić lusterko przy bocznej szybie.Zobacz, co się będzie działo.

Odpowiedz do tematu