SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
magazyn akwarium
Autor Wiadomość
radko 
radko

Wysłany: 27 Lipiec 2013, 15:00   

Nie zamierzam nikogo uczy kultury czy dobrych manier, tym bardziej, że jak widać niektórzy wiedzą wszystko...
rad.
A mój post to raczej głos wołającego na puszczy, bo, jak widać, a właściwie czytać, niektórzy mentalność a la Kali w sferze regulacji prawnych lubią....

radko 
radko

Wysłany: 27 Lipiec 2013, 17:25   

A propos felietonu w czerwcowym MA:
Dobrze przeczytać coś inszego więc tu z Andrzejem się nie zgodzę...
„Ruskim” się nie dostało , bo w Polsce, gdzie nie witano ich ani w 1920, ani w 1939 bramami, pamiętają, co zrobili. I raczej się po nich tego spodziewano, bo jak Babcia opowiadała to jak w 1939 wkraczali Niemcy to kobiety nie chowały się tak jak w 1944 i 1945, gdy wchodzili wyzwoliciele.
Zresztą dobry obserwator zauważył, że gwałty przerywa Pani Oficer w mundurze prosto od krawca więc o co chodzi?
Co do antysemityzmu AK wg twórców filmu, to trudno nie wyciągnąć takiego wniosku, skoro akowiec mówi coś o zabijaniu „Żydów jak psy”.

rad.
Jednak Kolega Autor nie może darować sobie małych złośliwości kolegom z „niektórych forów”. Ale to tak na marginesie, albo btw, jak piszą młodsi. Tylko po co? Chyba, że wydaje mi się ….

Alek 
zablokowany

Wysłany: 29 Lipiec 2013, 19:33   

Ale macie problemy. :)
Bądźmy poważni i nie zgrywajmy Bóg wie kogo. Skoro wypowiadamy sie na forum publicznym to trzeba brać pod uwagę, że nasze 'wypociny" ktoś wykorzysta dalej. Panowie, nie operujemy treściami niejawnymi, chronionymi patentami, nikt nie upublicznia danych mogących być uznanymi za 'wrażliwe" itp itd.
Więcej luzu.........

pkpkpk 

Wysłany: 29 Lipiec 2013, 23:07   

Nie mogłem się nie podłączyć pod wspólne bicie piany :rotfl:
Ludzie różnie traktują to co piszą na forum np.
1. "Rozmawiamy", a jak już sobie porozmawiamy to nieważne co się stanie z wątkiem, bo i tak wiemy o czym rozmawialiśmy, a jak nie pamiętamy, to niewarte to było zapamiętania. Sam siebie tu kwalifikuję.
2. "Mówimy tylko ważne rzeczy", które muszą być bezwzględnie zachowane na forum. Istotne jest to że możemy zawsze wrócić do tych rzeczy, powołać się na nie i wytknąć w odpowiednim czasie istotną wypowiedź własną lub co częściej się dzieje, wypowiedź kolegi z forum. Czasem korzystam z przytaczania cytatów, ale tylko po to żeby ośmieszyć dramatyzm/patos/ważność wypowiedzi innych przywiązanych do świetości tego co powiedzieli
3. "To co piszę jest przejawem mojej egzystencji" i pewnie to co inni piszą jest przejawem ich egzystencji - wszystko musi być zapamiętane, każda wypowiedź i każda jej wersja. Tej grupy w ogóle nie rozumiem i prawdę mówiąc nie staram się zrozumieć - co było a nie jest nie pisze się w rejestr ;)

I po co to napisałem? Bo po raz kolejny zahaczamy o trwałość treści na forum oraz możliwości ich cytowania.
Ja nie mam seksualnego stosunku do tego co piszę. Fajne, że mogę czasem z Wami porozmawiać, chociażby na forum. A czy jak, kończymy spotkanie przy piwku, to ktoś spisuje z niego protokół? :)
No wiem, wiem, forum to rodzaj publicznej wypowiedzi, gdzie każdy może wrócić i przywołać daną wypowiedź lub jej fragment. Lecz czy zawsze? I tu każdy może mieć własne zdanie.
Mi natomiast, wydaje się niestosowne przytaczanie wypowiedzi poza forum, podając jako źródło to właśnie forum, tylko w celu ośmieszenia osób lub grupy osób (uogólniając).
Nie twórzmy regułek na wszelkie nowe zjawiska. One znikną tak jak się pojawiły np. BigBrother i cała seria klonów, całe rzesze upadłych celebrytów, o których nie pamiętamy - bo tylko prawdziwa wartość przertwa próbę czasu. Jest też znikome prawdopodobieństwo, że ten trend się rozwinie i wyewoluuje np. w kierunku pudelka, no ale wtedy jest szansa na zaistnienie i dla Was drodzy Panowie np. w reklamach: "Miewan poleca....", "Radko powiedział....". A za tym idzie gotówka - stwierdzam prześmiewczo ;)
Ja ze stwojej strony nie będę ułatwiał zadania paparazzi, ale póki nie jest to zbyt dokuczliwe jestem daleki od tworzenia przepisów, których w życiu mamy i tak nadmiar.
A Alexowi życzę wiatru w skrzydłach i ułańskiej fantazji, tak abyśmy mieli, co czytać z wykrzywioną gębą (od uśmiechu oczywiście).

radko 
radko

Wysłany: 18 Sierpień 2013, 08:15   

:szok:

pkpkpk 

Wysłany: 18 Sierpień 2013, 10:05   

Publiczne wyrażanie poglądów wiąże się z ryzykiem "z/jedzenia" (uważam, że to słowo jest w tym miejscu przesadzone).
Trudno oczekiwać, że osoby o odmiennym poglądzie będą siedziały cicho. Pewna ich grupa wyrazi swoje odmienne stanowisko.
Poza tym, o ile kogoś przyjęli na "stańczyka" w czasopiśmie, to jest on stańczykiem dla redakcji, a niekoniecznie dla pozostałych.

Dragon_81 
Karol

Wysłany: 11 Wrzesień 2013, 18:48   

Przeczytaj ostatni numer MA, albo zapytaj Alexa :)

Odpowiedz do tematu