SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: pkpkpk
13 Listopad 2014, 20:05
A to moje bojowniki :)
Autor Wiadomość
pzadykowicz 
Przemek

Wysłany: 11 Lipiec 2015, 16:25   

Postawiłem sobie 3 tarła. Jedno wczoraj, 2 dzisiaj.
1 tarło w paludarium.
Niebieska samica DoubleTail i ten samiec Veiltail:

Bardzo ładnie się dziś rano wytarły.

Dziś poszły: 2 tarło - Samica Cambodian Veiltail i Samiec Cambodian Crowntail. Czyli będzie niepowtarzalne potomstwo. Z tego połączenia wyjdą Cambodian Combtail. Z racji praw genetyki takie połączenie jest "jednorazowe". Znika w następnym pokoleniu.

3 tarło to z kolei niebieski Halfmoon i niebieska samica Veiltail. Jeśli dobrze dobrałem, to wyjdzie pięknie niebieskie potomstwo, ale bez megawielkich płetw.

kwzelo 

Wysłany: 11 Lipiec 2015, 16:41   

Idzie do przodu :D

pzadykowicz 
Przemek

Wysłany: 12 Lipiec 2015, 09:43   

Tarło niebieskich bojowników właśnie trwa. Para się łagodnie wyciera i wspólnie zbiera ikrę do gniazda.
W paludarium w jajkach wykształciły się już oczy.
Biało czerwone, po zachowaniu ryb, podejrzewam zaczną się trzeć w ciągu max 2 godzin.

EDIT:
No i biało-czerwone też już startują powoli.

pzadykowicz 
Przemek

Wysłany: 14 Lipiec 2015, 18:30   

Z biało-czerwonego tarła coś wyszło. Samiec przeniósł całe gniazdo na tył, za rogatka i limnobium. Więc nie jestem w stanie ocenić ilości. Ale po tym ile młodych wypada z gniazda, myślę że wykluło się coś koło 100 sztuk.
U niebieskich porażka. Samiec skleił gniazdo przed przednią szybą, w trakcie tarcia przeniósł gniazdo na środek. A po paru godzinach od separacji samicy ikra zniknęła. Musiałem go wystraszyć i zeżarł ikrę.
W paludarium za to maximum możliwości. Samiec wypruł chyba samiczkę do ostatniego ziarnka. Myślę, że jest z 500 sztuk.

britvictango 

Wysłany: 10 Sierpień 2015, 05:53   

Piękny widok takich maluchów.
Jak dużo podrosły?

pzadykowicz 
Przemek

Wysłany: 11 Sierpień 2015, 07:56   

Niestety wyjazdy urlopowe. W trakcie młode dorwała jakaś grzybica i zostało tylko kilka sztuk.

pzadykowicz 
Przemek

Wysłany: 20 Sierpień 2015, 16:19   

Z cambodian combtail została tylko tylko jedna rybka.

Natomiast przy tarle samca multicolor i niebieskiej samicy doubletail wyszły 2 ciekawostki.
1. Po pierwsze, wydawało mi się, że z paludarium wyłowiłem wszystko. A zostało ok 20 sztuk. Są znacznie mniejsze niż 5 , które przeżyły atak grzyba w innym zbiorniku.
2. Mają diabelsko rozszerzoną opalizację. Świecą się jak neonki. To dość dziwne, bo ani samiec ani samica nie mają przebłysków.

britvictango 

Wysłany: 27 Sierpień 2015, 05:30   

U mnie kiedyś jak się rozmnożyły bojowniki z młodymi było podobnie - wszystkie jakby nie rosły, tylko jeden widocznie przyrastał. Na tle prawie przeźroczystych maluchów widniało kilka białych jak mleko 'przecinków'. Po pewnym czasie większość padła jednego dnia. Zostało 5 szt, wśród nich największy. Po kolejnym tyg padły 4 mniejsze. Jedynak wyrósł na pięknego samca niebiesko granatowo z czerwonymi przebłyskami. Niestety padł po tym jak dostał jakiegoś guza na pysku który wyglądał jak spuchnięta rana. Na tę samą przypadłość padł jego ojciec - musiało być genetyczne bo guz u obu znajdował się w tym samym miejscu.
Więcej nie próbowałem rozmnażać, teraz w ogóle nie mam bojków ale ręce świerzbią .... :P

pzadykowicz 
Przemek

Wysłany: 28 Sierpień 2015, 06:52   

U mnie różnica w przyroście między jednym a drugim zbiornikiem wynika z dwóch przyczyn.
1. W paludarium nie były karmione regularnie. Bo byłem pewien, że wszystko wyłowiłem dawałem pokarm "na wszelki wypadek" w niewielkich ilościach.
2. W paludarium jest piasek, więc nicienie i grindale opadające na dno trudniej jest złapać.
Co do guzów. Też miałem takie tarło, że blisko 150 bojowników miało guzy i zdychały. Tylko nie mam pewności czy guzy były "genetyczne", czy może to pasożyty. Generalnie kilka sztuk wtedy przetrwało, ale wyglądały tak, że na konkursie dostałyby 0/100 punktów :)
Jak świerzbią ręce, to nic tylko postawić parę szkiełek :)

britvictango 

Wysłany: 28 Sierpień 2015, 14:29   

Nie da rady :kwasny: Bynajmniej w najbliższej przyszłości. Niedawno postawiłem 200l likwidując jednocześnie 112l. Może w przyszłym roku ....

pzadykowicz 
Przemek

Wysłany: 9 Wrzesień 2015, 18:53   

Tak wcinają wodzienia.
Filmik

kwzelo 

Wysłany: 9 Wrzesień 2015, 20:09   

Szaleństwo :D

britvictango 

Wysłany: 11 Wrzesień 2015, 16:37   

Najlepsze są te wypchane brzuszki :D
A swoją drogą to nie boisz się że się usmażą / ugotują jak do grzałki woda się przedostanie? bo on tak sobie leży .... ;)

pzadykowicz 
Przemek

Wysłany: 11 Wrzesień 2015, 16:50   

Nie zastanawiałem się nad tym nigdy :) Ta grzałka jest zanurzalna i jakoś ufam producentowi, że woda się nie przedostanie do środka. Zawsze tak wkładam grzałki do zbiorników bez podłoża.

pzadykowicz 
Przemek

Wysłany: 1 Październik 2015, 19:09   

Parę fotek na szybko.

I jako bonus, moje ulubione przygłupy :)

Odpowiedz do tematu